Biografia

Młodość, pasja i gorący temperament – La Vita to niesamowite brzmienie inspirowane muzyką tango.

Muzycy specjalizują się w gatunku „Tango Nuevo” i „Neo Tango” tworząc również autorskie, unikatowe kompozycje. Są zwycięzcami największego konkursu gatunku “Tango Nuevo” na świecie – PIF Castelfidardo we Włoszech.

Zespół założony w 2010 r. swoją ekspresją i pomysłem muzycznym, od początku podbił serca słuchaczy nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Otwartość gatunkowa i poszukiwanie nowych środków wyrazu, powoduje niesamowite możliwości odbioru muzyki La Vita. Dźwięk zespołu idealnie wypełnia zarówno gigantyczne hale widowiskowe jak i prestiżowe sale koncertowe.

Muzycy mają za sobą występy z największymi gwiazdami estrady, takimi jak: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Piaseczny czy Helena Vondrackova.

Z drugiej strony mieli zaszczyt wystąpić na honorowych galach z udziałem Krzysztofa Pendereckiego czy Lecha Wałęsy.

Sami mówią o sobie tak:

„Eksperymentowanie z muzyką TANGO!” – to stało się naszą obsesją i motorem napędowym wszystkich działań. Dziś gramy, tworzymy, wnikamy w świat kultury chcąc także wnieść cząstkę siebie.

Naszym marzeniem jest aby w XXI wieku tango ponownie było na topie i porwało do tańca wszystkich ludzi, w rytm naszej muzyki!
La Vita to mieszanka muzyczna, która zaskoczy każdego. Odkryj nas!

Michał Główka

Accordion/Bandoneon

Kuba Czechowicz 

Violin

Marek Dolecki

Piano

Marcin Antkowiak 

Double Bass